Giro d´Italia

SEGAFREDO ZANETTI - OFICIÁLNÍ DODAVATEL KÁVY NA GIRO D´ITALIA

Italská společnost Segafredo Zanetti se dala na sponzorování sportovních událostí. I v cyklistice se angažuje bezpochyby na nejvyšší úrovni: jednak prostřednictvím vlastního, světově úspěšného cyklistického týmu Trek-Segafredo, jednak jako oficiální partner a dodavatel kávy na mezinárodní cyklistické závody.


V roce 2016 vystupuje Segafredo jako "oficiální kavárna" na Giro d'Italia, velké italské okružní jízdě, kterou nadšeně sledují všichni fanoušci cyklistického sportu. Velkolepý start 99. ročníku závodu se udál 6. května 2016 v Nizozemsku, v dalších etapách trasa povede přes Dolomity a francouzské Alpy do "bella Italia", kde se závod po celkem 21 etapách a 3383 kilometrech 29. května v Turíně uzavře.

Díky dobrému partnerství s RCS, pořadatelem Giro d´Italia a dalších významných akcí světového seriálu závodů UCI WorldTour, provází Segafredo i nejoblíbenější italský cyklistický závod. Vedle Giro d´Italia bude Segafredo kromě toho i oficiálním dodavatelem kávy dalších velkých závodů: Strade Bianche, Tirreno-Adriatico, Milano-San Remo, Milano-Torino, Giro del Piemonte, Il Lombardia.

Legální doping: Už v sedmdesátých letech se zkoumal účinek kávy na zvyšování výkonnosti. Již jeden šálek kávy před tréninkem aktivuje spalování tuků a dodává o 30 procent více energie. I když jsou výkon stimulující vlastnosti kávy ve vytrvalostním sportu jako je cyklistika jednoznačně prokázány, Mezinárodní olympijský výbor (IOC) kofein v roce 2004 bohudík škrtnul ze seznamu zakázaných látek. I to je možná důvod toho, že je káva oblíbeným nápojem tolika cyklistů i jejich fanoušků.


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Potvrzením s použitím souhlasíte. V pořádku Další informace